Gençlerbirliği (futbol takımı) 2023-24 sezonu
Gençlerbirliği (futbol takımı) 2023-24 sezonu, kırmızı siyahlı ekibin 1. Lig'deki 17. sezonu, kuruluşunun ise 101. yılıdır. Sezona geçen sene sonradan gelip kulübü ligde tutan Sinan Kaloğlu ile başlayan Gençlerbirliği, ligin ilk yarısını 17 maçta 7 galibiyet, 6 beraberlik ve 4 mağlubiyetle kapattı. Topladığı 27 puanla play-off potasının averajla bir sıra gerisinde kalarak ligin 8. sırasında yer aldı. Ligin ikinci yarısında da 13. haftadan itibaren düşen performansını sürdüren takım, ilk 8 maçta sadece bir galibiyet alırken, 4 maçı berabere ve 3 maçı da mağlup olarak tamamladı.
2023-24 sezonu | |
---|---|
Başkan | Niyazi Akdaş (22 Ocak 2024'e kadar) Osman Sungur |
Teknik direktör | Sinan Kaloğlu |
Stadyum | Eryaman Stadyumu |
Türkiye Kupası | Son 16 |
7 Ocak 2024'te "şirketleşme" gündemiyle yapılması planlanan genel kurul için 1172 delegenin 879'unun katılımı gerekliyken 700 civarı delegenin kurula katılması üzerine 3/4'lük çoğunluk sağlanamadığı için Gençlerbirliği için şirketleşme oylaması yapılamadı.[1] Başkan Akdaş, bunun üzerine bir süre bekleyip 22 Ocak 2024'te görevinden istifa etti.[2] 3 Mart 2024'te yapılan başkanlık seçimini bir oy farkla Osman Sungur kazandı.[3] Devamında son haftaya kadar play-off potasını zorlayan Gençlerbirliği, son maçta kazanması durumunda play-off'a hak kazanabileceği Tuzlaspor deplasmanında berabere kalarak play-off'ları 2 puan farkla kaçırdı ve ligi 8. sırada tamamladı.
Transferler
değiştirBu alt başlığın genişletilmesi gerekiyor. Sayfayı düzenleyerek yardımcı olabilirsiniz. |
Toplam harcama: |
Toplam gelir: |
Kadro
değiştir- 5 Mart 2023 itibarıyla[4]
Not: Uyruk bilgisi futbolcuların FIFA uygunluk kurallarınca oynayabileceği millî takımı gösterir. FIFA kuralları haricinde başkaca uyruğa da sahip olabilirler.
Hazırlık karşılaşmaları
değiştirSezon öncesi
değiştirBu alt başlığın genişletilmesi gerekiyor. Sayfayı düzenleyerek yardımcı olabilirsiniz. |
1. Lig
değiştirPuan durumu
değiştirSıra | Takım | O | G | B | M | AG | YG | GF | P | Eleme veya küme düşme |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Eyüpspor | 34 | 24 | 3 | 7 | 77 | 31 | +46 | 75 | 2024-25 Süper Lig |
2 | Göztepe | 34 | 21 | 7 | 6 | 60 | 20 | +40 | 70 | |
3 | Sakaryaspor | 34 | 17 | 9 | 8 | 50 | 35 | +15 | 60 | Play-off finali |
4 | Bodrum (P) | 34 | 15 | 12 | 7 | 43 | 22 | +21 | 57 | Play-off çeyrek finaller |
5 | Çorum | 34 | 16 | 8 | 10 | 55 | 36 | +19 | 56 | |
6 | Kocaelispor | 34 | 16 | 7 | 11 | 48 | 41 | +7 | 55 | |
7 | Boluspor | 34 | 15 | 8 | 11 | 33 | 35 | -2 | 53 | |
8 | Gençlerbirliği | 34 | 13 | 12 | 9 | 39 | 33 | +6 | 51 | |
9 | Bandırmaspor | 34 | 13 | 11 | 10 | 49 | 32 | +17 | 50 | |
10 | Erzurumspor[a] | 34 | 12 | 11 | 11 | 30 | 34 | -4 | 44 | |
11 | Ümraniyespor | 34 | 12 | 7 | 15 | 40 | 47 | -7 | 43 | |
12 | Manisa | 34 | 9 | 13 | 12 | 40 | 40 | 0 | 40[b] | |
13 | Ankara Keçiörengücü | 34 | 10 | 10 | 14 | 34 | 43 | -9 | 40[b] | |
14 | Adanaspor | 34 | 11 | 6 | 17 | 28 | 45 | -17 | 39 | |
15 | Şanlıurfaspor | 34 | 9 | 11 | 14 | 32 | 37 | -5 | 38[c] | |
16 | Tuzlaspor | 34 | 9 | 11 | 14 | 35 | 47 | -12 | 38[c] | 2024-25 2. Lig |
17 | Altay[d] | 34 | 5 | 4 | 25 | 16 | 76 | -60 | 10 | |
18 | Giresunspor[a] | 34 | 2 | 4 | 28 | 16 | 71 | -55 | 7 | |
19 | Yeni Malatyaspor[e] | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | Katılmadı |
Sıralama kuralları: 1) Puan 2) Kendi aralarındaki maçlar 3) Gol farkı 4) Atılan gol sayısı
(P) Play-off kazananı.
Notlar:
- ^ a b Lisans şartlarını sağlayamadığı için 3 puanı silindi.[5]
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Manisa 2 puan 0 gol farkı, Ankara Keçiörengücü 2 puan 0 gol farkı (genel gol farkına bakılır)
- ^ a b Kendi aralarındaki maçlarda: Şanlıurfaspor 2 puan 0 gol farkı, Tuzlaspor 2 puan 0 gol farkı (genel gol farkına bakılır)
- ^ Lisans şartlarını sağlayamadığı için 3 ve FIFA tarafından 6 olmak üzere toplam 9 puanı silindi.
- ^ 2023 Kahramanmaraş depremleri nedeniyle ligden çekilen takımın bu sezona katılmama isteği de kabul edildi ve lig hakkı donduruldu.[6]
Ayrıntılı lig durumu
değiştirToplam | İç saha | Dış saha | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
O | G | B | M | AG | YG | GF | P | G | B | M | AG | YG | GF | G | B | M | AG | YG | GF |
34 | 13 | 12 | 9 | 39 | 33 | +6 | 51 | 7 | 6 | 4 | 19 | 15 | +4 | 6 | 6 | 5 | 20 | 18 | +2 |
Kaynak: TFF Puan durumu ve fikstür
Haftaya göre sonuçlar
değiştirG | Galibiyet | B | Beraberlik | M | Mağlubiyet | E | Evinde | D | Deplasman | Süper Lig | Play-off finali | Play-off | 2. Lig |
---|
İlk devre
değiştir13 Ağustos 2023 1 | Gençlerbirliği | 2 - 1 | Ümraniyespor | Keçiören, Ankara |
---|---|---|---|---|
17.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Aktepe Stadyumu Hakem: Kutluhan Bilgiç Yardımcı hakemler: Nurettin Dinçer Demir, Özcan Sultanoğlu Dördüncü hakem: Feridun Daldaş VAR hakemleri: Özgür Yankaya, Onur Özütoprak |
20 Ağustos 2023 2 | Sakaryaspor | 0 - 0 | Gençlerbirliği | Sakarya |
---|---|---|---|---|
19.15 | Rapor |
|
Stadyum: Sakarya Atatürk Stadyumu Hakem: Erdem Mertoğlu Yardımcı hakemler: Samet Özkul, Mehmet Şengül Dördüncü hakem: Yunus Dursun VAR hakemleri: Hakan Ceylan, Onur Özütoprak |
26 Ağustos 2023 3 | Gençlerbirliği | 1 - 0 | Bodrum | Keçiören, Ankara |
---|---|---|---|---|
17.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Aktepe Stadyumu Hakem: Feridun Daldaş Yardımcı hakemler: Kemal Mavi, Ömer Lütfü Aydın Dördüncü hakem: Ömer Tolga Güldibi VAR hakemleri: Alper Çetin, Serkan Tokat |
3 Eylül 2023 4 | Çorum | 0 - 1 | Gençlerbirliği | Çorum |
---|---|---|---|---|
19.15 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Çorum Şehir Stadyumu Hakem: Oğuzhan Çakır Yardımcı hakemler: Hüseyin Kıvanç Durmaz, Onur Gülter Dördüncü hakem: Mehmet Ali Özer VAR hakemleri: Bülent Birincioğlu, Emre Malok |
17 Eylül 2023 5 | Gençlerbirliği | 1 - 3 | Eyüpspor | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
19.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Ali Yılmaz Yardımcı hakemler: Baran Eraslan, Suat Güz Dördüncü hakem: Davut Dakul Çelik VAR hakemleri: Koray Gençerler, Adnan Deniz Kayatepe |
24 Eylül 2023 6 | Bandırmaspor | 4 - 1 | Gençlerbirliği | Bandırma, Balıkesir |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Bandırma 17 Eylül Stadyumu Hakem: Oğuzhan Aksu Yardımcı hakemler: Sezgin Çınar, Gökmen Baltacı Dördüncü hakem: Reşat Onur Coşkunses VAR hakemleri: Alper Çetin, Cihan Aydın |
30 Eylül 2023 7 | Gençlerbirliği | 1 - 1 | Manisa | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
19.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Mehmet Türkmen Yardımcı hakemler: Mehmet Kapluhan, Kemal Elmas Dördüncü hakem: Tarık Güldal VAR hakemleri: Mustafa Öğretmenoğlu, Özgür Yankaya |
7 Ekim 2023 8 | Şanlıurfaspor | 1 - 2 | Gençlerbirliği | Şanlıurfa |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: 11 Nisan Stadyumu Hakem: Erdem Mertoğlu Yardımcı hakemler: Erkan Akbulut, Samet Özkul Dördüncü hakem: Doğukan Yıldırım VAR hakemleri: Erkan Engin, Volkan Bayarslan |
23 Ekim 2023 9 | Gençlerbirliği | 3 - 0 | Altay | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
20.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: İlker Yasin Avcı Yardımcı hakemler: Serdar Soydan, Serhat Sağır Dördüncü hakem: Berkan Çetin VAR hakemleri: Onur Özütoprak, Emre Malok |
28 Ekim 2023 10 | Kocaelispor | 2 - 2 | Gençlerbirliği | Kocaeli |
---|---|---|---|---|
19.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Kocaeli Stadyumu Hakem: Mehmet Ali Özer Yardımcı hakemler: Oğuz Kağan Çalışır, Hasan Hüseyin Tetik Dördüncü hakem: Tolga Akbaba VAR hakemleri: Hakan Ceylan, Emre Kargın |
4 Kasım 2023 11 | Gençlerbirliği | 0 - 0 | Boluspor | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor | Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Ali Yılmaz Yardımcı hakemler: Oğuz Terzi, Nurettin Dinçer Demir Dördüncü hakem: Doğukan Yıldırım VAR hakemleri: Alper Ulusoy, Erkan Özdamar |
10 Kasım 2023 12 | Adanaspor | 0 - 2 | Gençlerbirliği | Adana |
---|---|---|---|---|
20.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Yeni Adana Stadyumu Hakem: Muhammet Ali Metoğlu Yardımcı hakemler: Kadir Akıllı, Onur Gülter Dördüncü hakem: Ahmet Ecevit VAR hakemleri: Alper Çetin, Bülent Birincioğlu |
27 Kasım 2023 13 | Gençlerbirliği | 1 - 1 | Ankara Keçiörengücü | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
20.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Ömer Tolga Güldibi Yardımcı hakemler: Sezgin Çınar, Mehmet Kapluhan Dördüncü hakem: Semih Kurt VAR hakemleri: Koray Gençerler, Erkan Engin |
3 Aralık 2023 14 | Erzurumspor | 1 - 1 | Gençlerbirliği | Erzurum |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Kâzım Karabekir Stadyumu Hakem: İlker Yasin Avcı Yardımcı hakemler: Hüseyin Kıvanç Durmaz, Göktuğ Hazar Erel Dördüncü hakem: Bayram Başkan VAR hakemleri: Halil Umut Meler, Melis Özçiğdem |
10 Aralık 2023 15 | Gençlerbirliği | 0 - 3 | Göztepe | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Ali Yılmaz Yardımcı hakemler: Erkan Akbulut, Kemal Elmas Dördüncü hakem: Serkan Pınar VAR hakemleri: Erkan Engin, Alper Çetin |
19 Aralık 2023 16 | Giresunspor | 0 - 1 | Gençlerbirliği | Giresun |
---|---|---|---|---|
17.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Çotanak Stadyumu Hakem: Oğuzhan Çakır Yardımcı hakemler: Güner Mumcu Taştan, Haydar Avcı Dördüncü hakem: Alirıza Altunbakır VAR hakemleri: Onur Özütoprak, Alper Ulusoy |
23 Aralık 2023 17 | Gençlerbirliği | 0 - 2 | Tuzlaspor | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
13.30 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Emre Kargın Yardımcı hakemler: Gökmen Baltacı, Özcan Sultanoğlu Dördüncü hakem: Doğu Yılmaz VAR hakemleri: Koray Gençerler, Bülent Birincioğlu |
İkinci devre
değiştir14 Ocak 2024 18 | Ümraniyespor | 1 - 1 | Gençlerbirliği | Ümraniye, İstanbul |
---|---|---|---|---|
19.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Ümraniye Belediyesi Şehir Stadyumu Hakem: Furkan Aksuoğlu Yardımcı hakemler: Hüsnü Emre Çelimli, Mahmut Gülle Dördüncü hakem: Adem Cinek VAR hakemleri: Zorbay Küçük, İbrahim Çağlar Uyarcan |
21 Ocak 2024 19 | Gençlerbirliği | 3 - 1 | Sakaryaspor | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
19.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: İlker Yasin Avcı Yardımcı hakemler: Serdar Soydan, Selim Şenöz Dördüncü hakem: Oğuzhan Uğurlu VAR hakemleri: Emre Kargın, Cevdet Kömürcüoğlu |
28 Ocak 2024 20 | Bodrum | 1 - 0 | Gençlerbirliği | Bodrum, Muğla |
---|---|---|---|---|
13.30 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Bodrum İlçe Stadyumu Hakem: Davut Dakul Çelik Yardımcı hakemler: Sezgin Çınar, Ömer Lütfü Aydın Dördüncü hakem: Ferhan Kestanlıoğlu VAR hakemleri: Hakan Ceylan, İbrahim Çağlar Uyarcan |
4 Şubat 2024 21 | Gençlerbirliği | 0 - 0 | Çorum | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Yiğit Arslan Yardımcı hakemler: Oğuz Terzi, Selahattin Altay Dördüncü hakem: Mustafa Hakan Belder VAR hakemleri: Kadir Sağlam, Emre Malok |
12 Şubat 2024 22 | Eyüpspor | 1 - 0 | Gençlerbirliği | Eyüpsultan, İstanbul |
---|---|---|---|---|
20.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eyüp Stadyumu Hakem: Erdem Mertoğlu Yardımcı hakemler: Muhammet Ali Doğan, Ramazan Ufuk Avdaş Dördüncü hakem: Alirıza Altunbakır VAR hakemleri: Erkan Engin, Neslihan Muratdağı |
19 Şubat 2024 23 | Gençlerbirliği | 0 - 1 | Bandırmaspor | Keçiören, Ankara |
---|---|---|---|---|
14.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Aktepe Stadyumu Hakem: Alpaslan Şen Yardımcı hakemler: Özgür Ertem, Barış Çiçeksoyu Dördüncü hakem: Mehmet Ali Özer VAR hakemleri: Turgut Doman, Özgür Yankaya |
25 Şubat 2024 24 | Manisa | 1 - 1 | Gençlerbirliği | Manisa |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Manisa 19 Mayıs Stadyumu Hakem: Oğuzhan Uğurlu Yardımcı hakemler: Kemal Mavi, Nurettin Dinçer Demir Dördüncü hakem: Bayram Başkan VAR hakemleri: Onur Özütoprak, Serkan Ok |
4 Mart 2024 25 | Gençlerbirliği | 1 - 1 | Şanlıurfaspor | Keçiören, Ankara |
---|---|---|---|---|
14.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Aktepe Stadyumu Hakem: Ömer Tolga Güldibi Yardımcı hakemler: Serdar Soydan, Kadir Beyaz Dördüncü hakem: Feridun Daldaş VAR hakemleri: Koray Gençerler, Kutluhan Bilgiç |
10 Mart 2024 26 | Altay | 0 - 4 | Gençlerbirliği | Konak, İzmir |
---|---|---|---|---|
13.30 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu Hakem: Raşit Yorgancılar Yardımcı hakemler: Arif Dilmeç, Ferhat Çalar Dördüncü hakem: Burak Akdağ VAR hakemleri: Atilla Karaoğlan, Mehmet Türkmen |
15 Mart 2024 27 | Gençlerbirliği | 2 - 0 | Kocaelispor | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
20.30 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Erkan Özdamar Yardımcı hakemler: Mehmet Şengül, Harun Reşit Güngör Dördüncü hakem: Ömer Faruk Gültekin VAR hakemleri: Emre Malok, Oğuzhan Uğurlu |
2 Nisan 2024 28 | Boluspor | 1 - 2 | Gençlerbirliği | Bolu |
---|---|---|---|---|
17.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Bolu Atatürk Stadyumu Hakem: Yasin Kol Yardımcı hakemler: Sezgin Çınar, Selim Şenöz Dördüncü hakem: Murat Kasap VAR hakemleri: Cihan Aydın, Koray Gençerler |
7 Nisan 2024 29 | Gençlerbirliği | 1 - 1 | Adanaspor | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Süleyman Bahadır Yardımcı hakemler: Güner Mumcu Taştan, Mehmet Sıraç Akpınar Dördüncü hakem: Levent Gümüşdere VAR hakemleri: Ali Şansalan, Ceyhun Sesigüzel |
13 Nisan 2024 30 | Ankara Keçiörengücü | 2 - 1 | Gençlerbirliği | Keçiören, Ankara |
---|---|---|---|---|
13.30 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Aktepe Stadyumu Hakem: Burak Olcar Yardımcı hakemler: Emre Doğu, Mehmet Dura Dördüncü hakem: Egemen Artun VAR hakemleri: Turgut Doman, Erdem Mertoğlu |
21 Nisan 2024 31 | Gençlerbirliği | 2 - 0 | Erzurumspor | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Oğuzhan Aksu Yardımcı hakemler: Muhammet Ali Doğan, Egemen Savran Dördüncü hakem: Melis Özçiğdem VAR hakemleri: Erkan Engin, Neslihan Muratdağı |
28 Nisan 2024 32 | Göztepe | 2 - 0 | Gençlerbirliği | Konak, İzmir |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Gürsel Aksel Stadyumu Hakem: Mustafa Kürşad Filiz Yardımcı hakemler: Ömer Lütfü Aydın, Mahmut Gülle Dördüncü hakem: Yakup Özhan VAR hakemleri: Mustafa Öğretmenoğlu, Abdullah Bora Özkara |
5 Mayıs 2024 33 | Gençlerbirliği | 1 - 0 | Giresunspor | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Ali Yılmaz Yardımcı hakemler: Barış Çiçeksoyu, Harun Reşit Güngör Dördüncü hakem: Yusuf Adnan Kendirciler VAR hakemleri: Direnç Tonusluoğlu, Ozan Ergün |
11 Mayıs 2024 34 | Tuzlaspor | 1 - 1 | Gençlerbirliği | Sancaktepe, İstanbul |
---|---|---|---|---|
16.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: 15 Temmuz Stadyumu Hakem: Yasin Kol Yardımcı hakemler: Ali Tuna, Hüsnü Emre Çelimli Dördüncü hakem: Berkan Çetin VAR hakemleri: Onur Özütoprak, Kutluhan Bilgiç |
Türkiye Kupası
değiştir3. tur
değiştir31 Ekim 2023 3. tur | Gençlerbirliği | 4 - 3 (uz.) | Burdur MAKÜ | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
14.00 | Melih Bostan 3' Oltan Karakullukçu 25', 90+4', 107' |
Rapor | 49' Abdullah Çelik 75' Halim Demirok 90' (kk) Yiğit Efe Demir |
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Alirıza Altunbakır Yardımcı hakemler: Halil Tolgahan Demir, Muhammet Munir Dadı Dördüncü hakem: Burak Filik |
4. tur
değiştir6 Aralık 2023 4. tur | Gençlerbirliği | 4 - 1 | Bornova | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
14.00 | Oltan Karakullukçu 46' Tiago Rodrigues 55' Melih Bostan 59' Arda Akgül 90+3' |
Rapor | 71' Mete Şentürk | Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Lütfullah Aslan Yardımcı hakemler: Harun Reşit Güngör, İsmail Ertunç Dördüncü hakem: Sercan Karaca |
5. tur
değiştir18 Ocak 2024 5. tur | Kayserispor | 1 - 2 | Gençlerbirliği | Melikgazi, Kayseri |
---|---|---|---|---|
15.00 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Kadir Has Şehir Stadyumu Hakem: Ozan Ergün Yardımcı hakemler: Şenol Bektaş, Arif Dilmeç Dördüncü hakem: Adnan Deniz Kayatepe |
Son 16
değiştir8 Şubat 2024 Son 16 | Gençlerbirliği | 1 - 2 (uz.) | Trabzonspor | Etimesgut, Ankara |
---|---|---|---|---|
17.30 |
|
Rapor |
|
Stadyum: Eryaman Stadyumu Hakem: Mert Güzenge Yardımcı hakemler: Hüseyin Aylak, Mert Bulut Dördüncü hakem: Ömer Faruk Turtay VAR hakemleri: Koray Gençerler, Cihan Aydın |
Kaynakça
değiştir- ^ "Gençlerbirliği'nde "şirketleşme" genel kurulu yapılamadı". haber1.com. 7 Ocak 2024. 7 Ocak 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Ocak 2024.
- ^ "Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş istifa etti". ntvspor.net. 7 Ocak 2024. 22 Ocak 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Ocak 2024.
- ^ "Gençlerbirliği'nde Başkan Osman Sungur". sporanki.com. 3 Mart 2024. 3 Mart 2024 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Mart 2024.
- ^ "A Takimi". Gençlerbirliği S.K.
- ^ "2023-2024 Kulüp Lisans Süreci Sonuçlandı". Türkiye Futbol Federasyonu. Erişim tarihi: 19 Aralık 2023.
- ^ "2023-2024 Sezonu Trendyol 1. Lig statüsü" (PDF). TFF. Erişim tarihi: 22 Temmuz 2023.