2004 Yaz Olimpiyatları'nda güreş - Erkekler grekoromen 74 kg
Erkekler grekoromen 74 kg müsabakaları 2004 Yaz Olimpiyatları'nda 25-26 Ağustos 2004 tarihinde Yunanistan'ın Atina kentinde Ano Liossia Olimpiyat Salonu'nda düzenlenmiştir. Yarışma, her grupta üç ya da dört güreşçinin yer aldığı bir eleme sistemiyle yapılmakta ve kazananlar doğrudan eleme yoluyla yarı final ve finale katılmaya hak kazanmaktaydılar.
2004 Yaz Olimpiyatları'nda erkekler grekoromen 74 kg | ||||||||||
Yer | Ano Liossia Olimpiyat Salonu | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tarih | 25-26 Ağustos | |||||||||
Ülke sayısı | 20 | |||||||||
Sporcu sayısı | 20 | |||||||||
Madalya kazananlar | ||||||||||
| ||||||||||
← 2004 | 2008 → |
Turnuva programı
değiştirBütün saatler Doğu Avrupa Yaz Saati (UTC+03.00)
Tarih | Saat | Etkinlik |
---|---|---|
25 Ağustos 2004 | 09.30 | 1. Tur |
09.30 | 2. Tur | |
17.30 | 3. Tur | |
26 Ağustos 2004 | 09.30 | Eleme turları |
09.30 | Yarı finaller | |
17.30 | Finaller |
Sonuçlar
değiştir- Açıklama
- EF - Hükmen galibiyet, kaybeden sınıflandırılmadı
- E2 - Her iki güreşçi de kural ihlali nedeniyle diskalifiye edildi
- EV - Kural ihlali nedeniyle tüm yarışmalardan diskalifiye edilme
- EX - 3 ihtar veya kural ihlali
- PA - Sakatlık durumu
- PO - Puanla kazanan, teknik puansız kaybeden
- PP - Puanla kazanan, teknik puanla kaybeden
- SP - Teknik üstünlük, 10 puan fark, puanla kaybeden
- ST - Teknik üstünlük, 10 puan fark, puansız kaybeden
- TO — Tuş
- CP — Sınıflandırma puanları
- TP — Teknik puanlar
Eleme turları
değiştir1. Grup
değiştirSporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Filiberto Azcuy (CUB) | 2 | 2 | 0 | 6 | 12 |
Choi Duk-hoon (KOR) | 2 | 1 | 1 | 4 | 8 |
Radosław Truszkowski (POL) | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Filiberto Azcuy (CUB) | 6-2 | Choi Duk-hoon (KOR) | 3-1 PP |
Radosław Truszkowski (POL) | 0-6 | Filiberto Azcuy (CUB) | 0-3 PO |
Choi Duk-hoon (KOR) | 6-1 | Radosław Truszkowski (POL) | 3-1 PP |
2. Grup
değiştirSporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Marko Yli-Hannuksela (FIN) | 2 | 2 | 0 | 6 | 7 |
Daniar Kobonov (KGZ) | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 |
Katsuhiko Nagata (JPN) | 2 | 0 | 2 | 1 | 2 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Katsuhiko Nagata (JPN) | 2-3 | Daniar Kobonov (KGZ) | 1-3 PP |
Marko Yli-Hannuksela (FIN) | 3-0 | Katsuhiko Nagata (JPN) | 3-0 PO |
Daniar Kobonov (KGZ) | 0-4 | Marko Yli-Hannuksela (FIN) | 0-3 PO |
3. Grup
değiştirSporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Reto Bucher (SUI) | 2 | 2 | 0 | 6 | 9 |
Sai Yinjiya (CHN) | 2 | 1 | 1 | 4 | 7 |
Aliaksandr Kikiniou (BLR) | 2 | 0 | 2 | 2 | 5 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Aliaksandr Kikiniou (BLR) | 3-5 | Sai Yinjiya (CHN) | 1-3 PP |
Reto Bucher (SUI) | 3-2 | Aliaksandr Kikiniou (BLR) | 3-1 PP |
Sai Yinjiya (CHN) | 2-6 | Reto Bucher (SUI) | 1-3 PP |
4. Grup
değiştirSporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Danil Khalimov (KAZ) | 2 | 2 | 0 | 6 | 11 |
José Alberto Recuero (ESP) | 2 | 1 | 1 | 5 | 4 |
Yasha Manasherov (ISR) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Danil Khalimov (KAZ) | 8-0 | Yasha Manasherov (ISR) | 3-0 PO |
José Alberto Recuero (ESP) | 2-3 | Danil Khalimov (KAZ) | 1-3 PP |
Yasha Manasherov (ISR) | 0-2 | José Alberto Recuero (ESP) | 0-4 TO |
5. Grup
değiştirSporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Varteres Samurgashev (RUS) | 3 | 3 | 0 | 9 | 21 |
Konstantin Schneider (GER) | 3 | 2 | 1 | 8 | 11 |
Volodymyr Shatskykh (UKR) | 3 | 1 | 2 | 4 | 0 |
Mohammad Babulfath (SWE) | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Mohammad Babulfath (SWE) | 0-4 | Konstantin Schneider (GER) | 0-3 PO |
Varteres Samurgashev (RUS) | 4-0 | Volodymyr Shatskykh (UKR) | 3-0 PO |
Mohammad Babulfath (SWE) | 0-9 | Varteres Samurgashev (RUS) | 0-3 PO |
Konstantin Schneider (GER) | 4-0 | Volodymyr Shatskykh (UKR) | 4-0 TO |
Mohammad Babulfath (SWE) | Volodymyr Shatskykh (UKR) | 0-4 PA | |
Konstantin Schneider (GER) | 3-8 | Varteres Samurgashev (RUS) | 1-3 PP |
6. Grup
değiştirSporcu | O | G | M | SP | TP |
---|---|---|---|---|---|
Aleksandr Dokturishvili (UZB) | 3 | 3 | 0 | 9 | 16 |
Tamás Berzicza (HUN) | 3 | 2 | 1 | 8 | 5 |
Alexios Kolitsopoulos (GRE) | 3 | 1 | 2 | 4 | 6 |
Vüqar Aslanov (AZE) | 3 | 0 | 3 | 1 | 2 |
Sonuç | SP | ||
---|---|---|---|
Vüqar Aslanov (AZE) | 2-2 | Alexios Kolitsopoulos (GRE) | 1-3 PP |
Aleksandr Dokturishvili (UZB) | 4-2 | Tamás Berzicza (HUN) | 3-1 PP |
Vüqar Aslanov (AZE) | 0-4 | Aleksandr Dokturishvili (UZB) | 0-3 PO |
Alexios Kolitsopoulos (GRE) | 0-3 | Tamás Berzicza (HUN) | 0-3 PO |
Vüqar Aslanov (AZE) | Tamás Berzicza (HUN) | 0-4 PA | |
Alexios Kolitsopoulos (GRE) | 4-8 | Aleksandr Dokturishvili (UZB) | 1-3 PP |
Final turu
değiştirÇeyrek finaller | Yarı finaller | Altın madalya maçı | |||||||||||
Filiberto Azcuy (CUB) | 1 | ||||||||||||
Marko Yli-Hannuksela (FIN) | 3 | Marko Yli-Hannuksela (FIN) | 3 | ||||||||||
Reto Bucher (SUI) | 3 | Reto Bucher (SUI) | 0 | ||||||||||
Danil Khalimov (KAZ) | 0 | Marko Yli-Hannuksela (FIN) | 1 | ||||||||||
Aleksandr Dokturishvili (UZB) | 4 | ||||||||||||
Varteres Samurgashev (RUS) | 2 | ||||||||||||
Aleksandr Dokturishvili (UZB) | 5 | Bronz madalya maçı | |||||||||||
Reto Bucher (SUI) | 0 | ||||||||||||
Varteres Samurgashev (RUS) | 10 |
5-6 | |||
Filiberto Azcuy (CUB) | |||
Danil Khalimov (KAZ) | PA |
Sıralama
değiştirSıra | Güreşçi |
---|---|
Aleksandr Dokturishvili (UZB) | |
Marko Yli-Hannuksela (FIN) | |
Varteres Samurgashev (RUS) | |
4 | Reto Bucher (SUI) |
5 | Danil Khalimov (KAZ) |
6 | Filiberto Azcuy (CUB) |
7 | Konstantin Schneider (GER) |
8 | Tamás Berzicza (HUN) |
9 | José Alberto Recuero (ESP) |
10 | Choi Duk-hoon (KOR) |
11 | Saiyinjiya (CHN) |
12 | Alexios Kolitsopoulos (GRE) |
13 | Volodymyr Shatskykh (UKR) |
14 | Daniar Kobonov (KGZ) |
15 | Aliaksandr Kikiniou (BLR) |
16 | Katsuhiko Nagata (JPN) |
17 | Vugar Aslanov (AZE) |
18 | Radosław Truszkowski (POL) |
19 | Yasha Manasherov (ISR) |
20 | Mohammad Babulfath (SWE) |
Kaynakça
değiştir- Resmi rapor 23 Mayıs 2011 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.